Počasí pro rezervované účastníky

Předpověď počasí pro Dark Sky Beskydy - Park tmavé oblohy
na nejbližších 48 hodin


Klikněte pro podrobné informace

Oblačnost nad ČR

Aktuální družicové snímky oblačnosti
náš park tmavé oblohy vyznačen červeným křížkem

Předpověď oblačnosti nad ČR
Vysvětlivky: Černá = jasno, bílá = zataženo,
SEČ = středoevropský čas, SELČ = středoevropský letní čas

Počet jasných večerů v našem parku tmavé oblohy (rok 2019)

Leden - 2, Únor - 5, Březen - 10, Duben - 11, Květen - 4, Červen - 16, Červenec - 13, Srpen - 6, Září - 8, Říjen - 18, Listopad - 6, Prosinec - 4

Počasí v zimě

Díky nadmořské výšce téměř 900 metrů se často nacházíme nad mlhou a mraky. Ačkoliv jsou ve městech a údolích pod námi mlhy, nízká inverzní oblačnost, mrholí nebo je smog či špinavá zaprášená obloha, zde nahoře může být naopak nádherně slunečno/hvězdnato a čistý průzračný vzduch. Nenechte se tedy odradit nepříznivým počasím ve městě a ověřte si předpověď počasí pro Dark Sky Beskydy - Park tmavé oblohy (viz výše). Vzdálená údolí topící se v mlze a vrcholy hor vyčnívající nad mraky, které jsou zlehka nasvíceny Měsícem, nad tím vším spousta hvězd - to je naprosto kouzelný pohled.


Zimní ráno nad mraky - pohled na Malou Fatru od našich dalekohledů

Počasí v létě

Nenechte se odradit letními bouřkami a deštěm, který se často vyskytuje v odpoledních hodinách z horka. Pokud je předpověď počasí na večer příznivá, oblačnost se po západu Slunce v důsledku ochlazování rychle rozpadává a obloha se v průběhu večera často zcela vyjasní. Pozor - i v létě zde teplota v noci může klesnout až k 10 °C ! Mějte tedy s sebou vždy teplejší oblečení (bundu s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, plnou obuv). Právě chladnější počasí je mnohem příznivější pro průzračný vzduch. Nebe je pak plné hvězd a zážitek z pozorování mnohem větší, pokud jste však dobře oblečeni.

Sněhové řetězy s sebou!

V zimním období je nutné při sněhové pokrývce použít pro výjezd na parkoviště na Gruni sněhové řetězy. Zde je doporučujeme nasadit.

Darujte zážitek pod hvězdami

...v jednom z nejhvězdnatějších míst ČR, daleko od rušivých světel měst!


Více info zde >

© 2014-2021 Dark Sky Beskydy - Park tmavé oblohy, www.darkskybeskydy.cz, e-mail: darkskybeskydy@seznam.cz
provozovatel: Tomáš Hynek, Komenského 654/26, Ostrava - Poruba, IČO: 63036754