Program pro školy

Všechny naše programy jsou připraveny ve variantách pro žáky 1. stupně ZŠ, žáky 2. stupně ZŠ, studenty středních škol a gymnázií.

Naši návštěvu ve vaší škole si můžete objednat na tel. čísle +420 603 594 256
nebo e-mailu: hvezdarna-beskydy@seznam.cz.

Večerní prohlídky hvězdné oblohy

Přijedeme za vámi i s našimi dalekohledy do vaší školy v přírodě, na adaptační nebo ozdravný pobyt či jinou akci, například spaní ve škole apod. Více zde.

Účastnický poplatek: 50,-Kč/žáka (cestovné dle vzdálenosti).
Délka pozorování: 2 hodiny

Slunce - naše nejbližší hvězda

Slunce je naše nejbližší a nejdůležitější hvězda, zároveň je jedinou hvězdou, kterou můžeme vidět detailně a zblízka. Závisí na něm život na Zemi. Žáci se běhěm jedné vyučovací hodiny zajímavou formou prostřednictvím projekce překrásných fotografií a animací seznámí se Sluncem a ději, které na Slunci můžeme vidět. V případě příznivého počasí je možné program uskutečnit venku v areálu vaší školy, kde žáci navíc mohou sledovat Slunce naším dalekohledem, který přivezeme s sebou a poznat tak Slunce "živě" na vlastní oči.

Účastnický poplatek: 40,-Kč/žáka (cestovné dle vzdálenosti).
Délka programu: 1 vyučovací hodina

Planety Sluneční soustavy

Kde najdeme planety naší Sluneční soustavy na obloze a jak je rozeznáme od hvězd? Co na nich můžeme vidět dalekohledem? Jak jsou planety velké? Z čeho jsou složeny? Jak jsou od nás daleko? Kde se ztratilo Pluto? Byla objevena devátá planeta? Těmto otázkám se zabýváme v tomto programu trvajícím jednu vyučovací hodinu, během kterého se žáci dozví nejen základní teoretické informace o planetách Sluneční soustavy, ale také praktické znalosti, které mohou využít kdykoliv v budoucnu pod skutečnou hvězdnou oblohou.

Účastnický poplatek: 40,-Kč/žáka (cestovné dle vzdálenosti).
Délka programu: 1 vyučovací hodina

Komety

Co jsou komety a z čeho jsou složeny? Jak jsou velké? Odkud k nám přilétají? Co se s kometou děje když se přiblíží ke Slunci? Jak s kometami souvisí "padající hvězdy", které můžeme vidět na noční obloze například v podobě známého meteorického roje Perseid každý rok kolem 12. srpna? Odpověď na tyto otázky najdeme společně s žáky během programu o těchto zajímavých tělesech Sluneční soustavy.

Účastnický poplatek: 40,-Kč/žáka (cestovné dle vzdálenosti).
Délka programu: 1 vyučovací hodina

Rezervace:

Pro rezervaci a dotazy využijte e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz nebo tel.: +420 603 594 256. V e-mailu uveďte termín a místo konání vaší akce, orientační počet účastníků (dospělí/děti) a telefonický kontakt.

Darujte zážitek pod hvězdami

...v jednom z nejhvězdnatějších míst ČR, daleko od rušivých světel měst!


Více info zde >

© 2014-2021 Dark Sky Beskydy - Park tmavé oblohy, www.darkskybeskydy.cz, e-mail: darkskybeskydy@seznam.cz
provozovatel: Tomáš Hynek, Komenského 654/26, Ostrava - Poruba, IČO: 63036754